KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13614502
*
nr 1361 4502
Stina Olausson
(1900-1996), Sverige
Oljemålning, "Ölandsstrand". Signerad. Olja på duk, 34x67 cm
Stina Olausson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1900, död 1996.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 20:53:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 15:03:24
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Stina Olausson
Stina Olausson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1900, död 1996.
Läs mer om Stina Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stina olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Stina Olausson
Stina Olausson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1900, död 1996.
Läs mer om Stina Olausson
nr 1361 4502
Stina Olausson
(1900-1996), Sverige
Oljemålning, "Ölandsstrand". Signerad. Olja på duk, 34x67 cm
Stina Olausson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1900, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 15:03:24 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Stina Olausson
Stina Olausson, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1900, död 1996.Läs mer om Stina Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar stina olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37